SP 2 w Zakopanem

SP 2 w Zakopanem
SP 2 w Zakopanem

Pomagamy innym


„Góra Grosza” 

JAKI JEST CEL AKCJI I NA CO PRZEZNACZANE SĄ PIENIĄDZE Z AKCJI GÓRA GROSZA? 

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na  tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin  zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Dzięki  zebranym środkom wspieramy realizację reformy domów dziecka poprzez pomoc małym domom dla dzieci, w których  prowadzone są działania na rzecz powrotu dziecka do rodziny, oparte na relacjach emocjonalnych i indywidualnej  odpowiedzialności opiekunów za poszczególne dzieci i planach pomocy ich rodzinom.
Nie zmieniamy naszego stanowiska, że  najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina. Nie zabawki, komputery, modne ubrania lecz rodzina, w której dziecko może  czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, może nawiązać przyjaźnie.  Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich  domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci mają realną szansę wrócić do swojego domu i znajdują uczucie,  zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin. 
Po raz czternasty patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zbiórka pieniędzy na Górę Grosza prowadzona jest codziennie w naszej szkole przez uczniów z sekcji wolontariatu.Świąteczne Kartki Dobroczynne 

Za każdym razem, gdy wysyłacie w świat, do rodziny, przyjaciół, kontrahentów kartki, które przygotowuje Stowarzyszenie Sursum Corda, dzieją się dwie dobre rzeczy: ktoś bliski ma dzięki nim chwilę radości, a stowarzyszenie może lepiej i skuteczniej pomagać swoim podopiecznym, chorym i niepełnosprawnym, w programie "Na Ratunek".

Sprzedaż Świątecznych Kartek Dobroczynnych prowadzona jest w naszej szkole na parterze przez uczniów z sekcji wolontariatu.
Cena kartki wraz z kopertą 2,- zł

strona Stowarzyszenia Sursum Corda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz